Arkiva | February, 2015

Festa Kombëtare e Kuvajtit, ambasada në Tiranë organizon pritje zyrtare

Postuar në 26 February 2015 nga Web Master

Në historikun e themelimit si shtet i pavaruar, Kuvajti celebron dy data të rëndësishme Më Shumë

Festa Kombëtare e Iranit festohet edhe në Tiranë

Postuar në 12 February 2015 nga Web Master

Dita kombëtare e Iranit ka mbledhur në një pritje të vecantë, diplomat, politikanë, ambasadorë, Konsulli i Nderit të Meksikës në Tiranë z. Ylli Ndroqi, si dhe përfaqësues të trupit diplomatik të akredituar në Tiranë.

Më Shumë

7 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Ambasada organizon pritje në Tiranë

Postuar në 12 February 2015 nga Web Master

Festohet 7-vjetori i pavarësis së Kosovës në Tiranë. Në prag të 17 shkurtit që është dita e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, në Tiranë ambasada e këtij vendi oraganizoi një pritje ku merrte pjesë edhe kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli i cili shprehu mirënjohje ndaj Shqipërisë dhe perëndimit për ndihmën e dhënë për krijimin e shtetit të Kosovës.

Më Shumë

Ambasadorja e Kilit në Vatikan vjen në Tiranë, pas takimit me Metën viziton studiot e RTV Ora News

Postuar në 01 February 2015 nga Web Master

Shqipëria dhe Kili do të përmirësojnë marrëdhëniet midis tyre falë lidhjes së marrëdhënieve diplomatike.

Më Shumë